Ласкаво просимо на наш сайт!


Виставка однієї книги

«Наталка Полтавка - п'єса , яка не стара»

(205 років твору І. Котляревського)

 

Цьогоріч минає 205 років від часу написання українським письменником, основоположником сучасної української літератури Іваном Котляревським знаменитої п’єси «Наталка Полтавка». Цей драматичний твір, який автор назвав оперою, з'явився ще в 1819 році, але він і досі виражає свою актуальність, привертає увагу читачів красою зображених народних характерів, пісенністю їхньої мови. З нагоди цієї дати, 29 березня, бібліотека-філія № 4 організувала виставку однієї книги «Наталка Полтавка - п'єса , яка не старіє». 


#Бібліотека_філія_4

#З_книгою_до_Перемоги

#Поділля_OPEN

       16 березня в рамках поетичного фестивалю «Поділля OPEN» у бібліотеці-філії № 4 відбулася творча зустріч з українською письменницею Наталею Гурницькою.  Дебютним твором письменниці став роман «Мелодія кави у тональності кардамону», драматичної історії забороненого кохання  юної дівчини, дочки греко-католицького священика і значно старшого одруженого польського шляхтича, яка розвивається в атмосфері старовинного  Львова XIX століття.                                                                             Зустріч пройшла в теплій та невимушеній атмосфері.  Пані Наталія поділилася з присутніми секретами процесу написання роману та його шлях від книжки до екранізації телесеріалу «Кава з кардамоном». Наразі письменниця в процесі написання нової книги, яку обіцяла презентувати.                   

    Наприкінці заходу відбулася традиційна фотосесія та кожен бажаючий мав можливість придбати книги з автографом автора.


Тематична викладка

«Доброволець – візірець патріотизму»

(до Дня українського добровольця)

   Щороку, 14 березня, в Україні відзначається День українського добровольця.

     Бібліотека-філія №  4 переднього свята підготувала тематичну викладку «Доброволець – візирець патріотизму». Тут експонуються видання про героїзм і мужність українських добровольців, воїнів-захисників рідної землі. Саме завдяки добровольцям, їх мужності сили, відданості національним інтересам і патріотизму вдалося зупинити російського агресора, мобілізувати в тилу й озброїти армію. Українські добровольці стали гордістю українського народу.


Презентації виставки

«Боритеся – поборете, Вам Бог помагає!»

    9 березня Україна відзначає 210 річницю від дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка. Для вшанування пам’яті славного сина України, поета та патріота, напередодні 8 березня в бібліотеці-філії № 4 відбулася презентація виставки «Боритеся – поборете, Вам Бог раді!».

      Виставка складається з трьох розділів: «Слідами Тарасової долі», «Натхнене слово Кобзаря», «Галерея мистецьких творів».

    На виставці підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України. Книжкова виставка призначена допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну долю. 


Інформаційний дайджест

«Крим: реалії сьогодення»

 

23 лютого, з нагоди Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, бібліотека-філія № 4 провела інформаційний дайджест «Крим: реалії сьогодення».  Користувачі ознайомились з розвитком політичної та соціокультурної ситуації в Криму впродовж лютого-березня 2014 року, а також після окупації. Переглянули та обговорили відео та ознайомились з тематичною інформаційною виставкою літератури. Висновок: Ми – єдина країна! Незважаючи на усі негаразди ми усі прагнемо одного – миру, спокою, чистого неба над головою!


 

 

Виставка-реквієм

«Цвіт життя вони віддали Україні»

( до Дня Героїв Небесної сотні)

     20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності.

З  нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в бібліотеці-філії № 4 розгорнуто виставку-реквієм «Цвіт життя вони віддали Україні». Виставка містить документальні матеріали та художні книги сучасних українських авторів, які висвітлюють історичні події 2013-2014 років на Майдані Незалежності, а також інформацію про Героїв Небесної Сотні, які загинули, ставши на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини.

 

 

 


#Бібліотека_філія_4

#бібліотека_cyfra

#Дія_Освіта_Хмельниччина

#Дія_Освіта_Кам'янець_Подільський

Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association

Індивідуальне заняття «Створення скриньки Gmail». Навчання відбувається в рамках проекту «Розвиток сприятливості бібліотек-хабів цифрової освіти».


# Всесвітній_день_читання_вголос

# Бібліотека _ філія _ 4

Виставка-підказка 

«Книги, що знають усе»

Читання в голос розвиває навички мислення, уваги, мовлення, напрацювання грамотності. Для заохочення молодого покоління до читання книг, щорічно, книголюбів з різних країн світу, відзначають Всесвітній день читання вголос. Користувачі, які сьогодні завітали до нашої бібліотеки, залюбки обирали книги на свій смак і читали їх у голосі. 


#Бібліотека_філія_4

#бібліотека_cyfra

#Дія_Освіта_Хмельниччина

#Дія_Освіта_Кам'янець_Подільський

Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association

Індивідуальне заняття «Оплата телекомунікаційних послуг через Приват 24». Навчання відбувається в рамках проекту «Розвиток сприятливості бібліотек-хабів цифрової освіти».


 

 

 

 

Тематична розкладка

до Дня Соборності України

«Єднання заради Незалежності»

        22 січня - День Соборності України. Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акта про возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

З нагоди свята, 19 січня, в бібліотеці-філії № 4 організовано тематичну розкладку «Єднання заради Незалежності». Тут представлені матеріали, які висвітлюють події тих років, акцентують увагу на історичних фактах, що передували злуці, становленні та розвитку українського державотворення .

 

 


#Бібліотека_філія_4

#книжкові_новинки

#бібліотека_радити

Історія Кетрін Райдер схожа на американські гірки, де зверхнє ставлення героїв один до одного - це лише підйом, за яким тягнуться зближення та розкриття героїв одного, схожого на крутий, драйвовий спуск. Що може бути цікавіше за родинну мандрівку Парижем із сестрою, тим паче, якщо вона відбудеться за іншу частинку родини - ваших батьків? Вірно, лише блукання містом Ейфелієвої вежі з незнайомцем-диваком.Роман «Поцілунок у Парижі» створений для гарного проведення часу за книгою, хоча від історії з нотками гумору, сатири та романтики неможливо отримати задоволення.

Друга книга письменниці «Поцілунок у Нью-Йорку»: «Забудьте своїх колишніх за десять простих кроків!» Саме з цією книжкою відкривається неймовірна пригода Шарлоті й Ентоні напередодні Різдва в Нью-Йорку. Шарлот застрягла в аеропорту через скасований рейс. А все, чого їй хотілося після жахливого семестру в Нью-Йорку і складного розриву з коханим, — це підтримується додому, до Лондона. В Ентоні теж видався не найкращий день: його кинула дівчина просто посеред юрби в аеропорту. Шарлот та Ентоні вирішують номери порадами з книжки і крок за кроком намагаються залишити минуле позаду, віднайти «нових» себе та знову відкрити серця для кохання. Чи вдасться це їм — адже на Різдво трапляються дива, — читайте в легкій романтичній історії від Кетрін Райдер.


#Бібліотека_філія_4

#книжкові_новинки

#бібліотека_радити

#ольгасаліпа

У 2023 році вийшло два романи «Дерево роду» та «Без права повернення» з циклу «Дики паростки» українською мовою. мовою. мовою. мовою. авторки. Ольги Саліпи.

Початок драматичної сімейної саги «Дерево роду. Дикі паростки. Книга 1»… XIХ століття. Двоє братів, Богдан та Іван, колись захопилася жіночою - повою Магдією. Минули роки. І вже Іванові сини, Петро й Семен, спалахують таємною жагою до однієї дівчини Сабіни. Час великих історичних зламів і громадянських війн…                                

       «Без права повернення. Дикі паростки. Книга 2» Продовження: 1960 рік. Брати Петро і Семен Луцики звільнилися з таборів ГУЛАГУ, проте й далі скніють. у спецпоселенні в. Сибіру як «мінусники». Прагнучи працювати на батьківщину, до дружини Сабіни та дітей, Петро з двома товаришами вирішують утікати… Про долю героїв та розвиток подій ми читали. завітавши до нашої бібліотеки, ваша книга чекає на вас! 


Книжкова виставка

«Коло правових знань»

(в рамках Всеукраїнського тижня права)

 

11 грудня в бібліотеці-філії № 4, в рамках Всеукраїнського тижня права, організовано книжкову виставку «Коло правових знань» на якій представлені документи з різних галузей права. В цих виданнях висвітлюються питання виникнення і розвитку права у світі і в Україні, досліджується конституційний статус органів державної влади, акцентується увага на пріоритеті  прав і свобод людини і громадянина.


Правова година

«Правові знання – веління часу»

(в рамках Всеукраїнського тижня права)

 

Права людини – одна з найбільш актуальних тем в усіх цивілізованих країнах. В  рамках Всеукраїнського тижня права, в бібліотеці-філії № 4 відбулася правова година «Правові знання – веління часу». Учасниками заходу стали студенти Харчового коледжу. Фахівець в галузі  права, працівник центру надання безоплатної вторинної правової допомоги, яка взяла участь у заході, пояснила, чому важливо знати свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України. 

Тематика правової години сприяла підвищенню рівня правової культури молоді, інформованості про конституційні права та обов'язки, можливості їх реалізації.


Андріївські вечорниці

 

30 листопада в Україні відзначають свято Андрія Первозваного. Воно відкриває зимовий цикл свят. Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, які крізь віки дійшли до нашого часу. цього дня бібліотека-філія № 4 спільно з підлітковим клубом «Водограй» зібрала дівчат та хлопців на вечорниці. Ворожили  на ім'я судженого на клаптиках паперу, на воску, кидали чобітки. Чарівну атмосферу свята створили експозицію з різноманіттям предметів українського побуту. Уся неповторна атмосфера, смачне частування об'єднало присутніх в єдиній родині.


Виставка-набат

«Голодомор 32-33: вимір у часі»

 

Голодомор - не історична минувшина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує нашу пам'ять. На передодні скорботного дня бібліотека-філія № 4 представила виставку-набат «Голодомор 32-33: вимір у часі», на якій представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні книги відомих українських письменників та книги свідчень голодоморів і політичних репресій в Хмельницькій області. Ми закликаємо усіх небайдужих долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання та запалити свічку пам’яті.

 

 


#Бібліотека_філія_4

#бібліотека_cyfra

#Дія_Освіта_Хмельниччина

#Дія_Освіта_Кам'янець_Подільський

Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association

Індивідуальне заняття «Створення скриньки на ukr.net». Навчання відбувається в рамках проекту «Розвиток сприятливості бібліотек-хабів цифрової освіти».


Наші користувачі неодноразово дарували бібліотеці книги. І навіть проживаючи в іншій країні,  залишили теплі спогади про рідне місто, про нашу бібліотеку і продовжують презентувати книжкові дарунки. Ми висловлюємо щиру подяку користувачці бібліотеки-філії № 4 Lena Honcharuk, яка проживає зараз в Ірландії, за подаровані англомовні книги, які поповнили фонд нашої книгозбірні. Завітавши до бібліотеки-філії № 4, що розташована за адресою вул. Ярослава Мудрого, 38, ви зможете прочитати книги англійською мовою: «Ірландські легенди», «Ірландські історії про привидів» Падрейка О'Фаррелла, романтичний роман британської письменниці Міллз Лілак «A Stitch in Time in Applewell» та «Маленький принц» А. Сент-ЕкзюперіДякуємо за доброту, розуміння, любов до книги.

 


Відео-презентація

 «Моя професія – моє майбутнє»

Вибір професії – одне з найбільш відповідних рішень, які завдають шкоди людині в житті. Важливо не помилитися і віддати перевагу тій професії, яка найбільше відповідає якості, знанням, потенціалу. Що потрібно для того, щоб зробити свій професійний вибір? На що орієнтуйтеся? Які найбільш потрібні професії в наш час? Ці та інші питання стали ключовими у  відео-презентації « Моя професія – моє майбутнє», яку підготувала бібліотеці-філії № 4,   8 листопада.  


 

 

 

Патріотична розкладка

«На варті рідної землі»

 

День Українського козацтва — свято в Україні, що відзначається, 1 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці. 2 жовтня, з нагоди свята бібліотека-філія № 4 оформила патріотичну розкладку «На варті рідної землі», яка містить добірку книг про козацький добу в історії України. Саме козацькі традиції остаточно сформували український етнос, заклавши в ньому зерна свободи та демократії. Захоплюючі книги, де цікаві сюжетні лінії вплетені в історичний контекст, сподобаються всім, хто цікавиться історією України, героїчним періодом становлення Козацької держави.


Всеукраїнський День бібліотек.

 

        30 вересня відзначається Всеукраїнський День бібліотек. Напередодні свята, 27 вересня,    в бібліотеці-філії № 4 відбувся День відкритих дверей. Кожен, хто в цей день вперше завітав до нас, отримав безкоштовну реєстрацію в бібліотеці. Всі бажаючі ознайомилися з матеріалами книжково-ілюстраційної виставки «Люди. Книги. Бібліотеки», а поціновувачі цікавих історій з життя і творчості улюблених літераторів,  позмагалися в літературній  вікторині «Чи уважний ти читач?».


#бібліотека_cyfra

#Дія_Освіта_Хмельниччина

#Дія_Освіта_Кам 'янець_Подільський

Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association

24 серпня в бібліотеці філії № 4 Кам'янець-Подільської МЦБС завершилося безоплатне навчання з цифрової грамотності для користувачів на тему «Базові цифрові навички. 1 сезон». Учні навчання отримали сертифікати та заповнили форму зворотного зв'язку. Навчання проходило в рамках проекту «Розвиток сприяння бібліотек-Хабів цифрової освіти», який реалізує Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association у співпраці з регіональними відділеннями УБА та обласними бібліотеками України за підтримку Програми розвитку ООН в Україні (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні) у Межі «Проект підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції (Посольство Швеції в Києві) та Міністерство цифрової трансформації України .

Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association

ПРООН в Україні/ППООН в Україні Міністерство цифрової трансформації України


 Відео-презентація

«Мій дім - Україна»

(до Дня Незалежності України)

День Незалежності України — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня. Багато століть український народ виборював незалежну й самостійну державу.

Нарешті в серпні 1991 року Верховною Радою було прийнято історичний документ – Акт проголошення незалежності України. 

Напередодні свята, 23 серпня, бібліотека-філія № 4, підготувала відео-презентацію

«Мій дім - Україна», що відображає доленосні етапи становлення незалежної української держави.


Бібліопікнік

«Смакуйте літо з книгою»

(в рамках літніх читань)

Літо – це не тільки канікули з веселими іграми, забавами, але і чудовий час для читання, розширення кругозору та розвитку творчої уяви. Саме тому, 10 серпня, бібліотека-філія № 4 організувала на дворовому майданчику мікрорайону «Біланівка» - бібліопікнік «Смакуйте літо з книгою». Діти поринули в захоплюючу подорож сторінками улюблених книг, прочитали яскраві дитячі журнали. Не менш цікавим для всіх присутніх стали рухливі ігри та літературна вікторина.


#cyfra_library

#Дія_Освіта_Хмельниччина

#Дія_Освіта_Камянець_Подільський

Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association

8 серпня в бібліотеці філії № 4 Кам'янець-Подільської МЦБС відбулося заняття з цифрової грамотності для користувачів на тему «Базові цифрові навички. Сезон 1». Навчання відбувається в рамках проєкту «Розвиток спроможності бібліотек-Хабів цифрової освіти», який реалізується Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association у співпраці з регіональними відділеннями УБА та обласними бібліотеками України за підтримки Програми розвитку ООН в Україні (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні) у межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції (Embassy of Sweden in Kyiv) та Міністерство цифрової трансформації України .

Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association

UNDP in Ukraine/ПPOOН в Україні

Міністерство цифрової трансформації України


Виставка-гербарій

«Дивовижні властивості лікарських трав»

18 липня бібліотека-філії № 4 організувала виставку -гербарій «Дивовижні властивості лікарських трав». З давніх-давен людина використовувала рослини для своїх потреб і поступово навчилася знаходитися в природі ліків від різних недуг.

До уваги користувачів: довідкові, енциклопедичні, науково-популярні видання про застосування цілющих рослин, їх опис, рецепти використання та вживання трав’яних зборів та лікарських чаїв, рекомендації щодо збору, та зберігання.         

                                                                                                                                                                             Розділи виставки:

                                                                                       І. Рослини – природнє джерело життєвої сили.

                                                        ІІ. Рецепти народної медицини.

                                                                  ІІІ. Аптека на грядці та на підвіконні.


Кросворд-вікторина

«Конституція від А до Я»

День Конституції України щороку відзначають 28 червня. Цього дня ми вшановуємо головний закон нашої країни, який гарантує права та свободи українців, закріплює наші обов'язки перед державою та визначає наш шлях як країни.

Саме в цей день, з нагоди Дня Конституції України, бібліотека-філія № 4 провела кросворд-вікторину «Конституція від А до Я», де користувачі бібліотеки взнали та закріпили набуті поняття про Основний закон України. Питання вікторини стосувались знання про державні символи, про основні закони та імена українських діячів, які сприяли розвитку держави, як правової, демократичної та незалежної держави.


Відео-презентація

 «Безпечні канікули»

(заходи з невиробничого травматизму).

Правила поведінки під час подорожі до лісу

     Щоб літній відпочинок не був зіпсований,   бібліотека-філія № 4 пропонує переглянути відео-презентацію «Безпечні канікули» та разом згадати правила безпечної поведінки під час подорожі до лісу.


Майстерка

«Оберіг для тата»

 

В Україні офіційне вшанування батька відбувається саме в перший місяць літа. Днем свята було визначено третю неділю червня. Саме перед святом, 16 червня, в бібліотека-філія № 4 провела майстер клас з виготовлення ангела-охоронця з ниток «Оберіг для тата» для дітей користувачів бібліотеки. Діти власноруч виготовляли ангелів та написали щирі слова любові, вдячності та побажання захисту вищих Сил.


Еко-роздуми

«Збережемо разом розмаїтий світ рослин!»

(до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища)

 5 червня відзначають Всесвітній день охорони навколишнього середовища, який є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля.

З цієї нагоди, 7 червня, бібліотека-філія № 4 разом з провідним фахівцем з екологічної освіти Оленою Дем’яновою та старшим науковим співробітником НПП «Подільські Товтри» Інною Одукалець провела для студентів Харчового коледжу еко-роздуми «Збережемо разом розмаїтий  світ рослин!». Людська діяльність завдає значної шкоди рослинному світу і тому потрібно докласти зусиль для його охорони та збереження. Щоб зберегти рослини  в Україні існують природоохоронні структури: природні заповідники, національні парки, заказники і пам’ятки природи. Червона книга є основним документом, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення рослин. Занесені до Червоної книги рослини, підлягають особливій охороні на всій території України. Саме ці питання стали ключовими під час сьогоднішнього заходу. 


Книжкова смакота

         З нагоди Дня міста, бібліотеки-філії № 1,3,4,5 представили виставку-експозицію «Читання з ароматом кави», яку відвідали містяни та гості нашого міста. В приємній атмосфері ми поспілкувались з поетами нашого міста та не тільки.


Виставка-круїз

«Письменники Європи – лауреати премії»

(до Дня Європи)

 

20 травня до Дня Європи для користувачів бібліотека-філія № 4 підготувала виставку-круїз «Письменники Європи – лауреати премії». Літературні премії, що знаходяться в різних країнах, створюють культурні орієнтири для громадськості, звертають увагу читачів до визначних творів літературного слова. Виставка ознайомитися з деякими найбільшими кількістю премій та їх лауреатами, якими присуджують визнання як за окремий твір, так і за творчість письменника чи досягнення в певних жанрах.


Творча майстерка

«Квіти для мами своїми руками» 

Напередодні свята Дня Матері користувачі бібліотеки-філії № 4  та вихованці ПК «Водограй» працювали в творчій майстерці над своїм неповторним подарунком для матусі. Діти створили вітальну листівку та прикрасили квітами та своїми малюнками. Також бібліотекарі розказали про традиції цього дня, щоб дітям привити розуміння і подяку до матерів.


 

Виставка-інсталяція

«Вишиванка – долі оберіг»

(до Дня вишиванки)

 Для наших пращурів вишиванка мала містичне, сакральне значення, служила оберегом. Зараз вона пов’язує українців зі своєю історією, є кодом нації й нагадуванням про нашу багату культуру та ідентичність. 18 травня українці святкують   День вишиванки. Саме в цей день бібліотека-філія № 4 презентувала виставку-інсталяцію «Вишиванка – долі оберіг». 


 

 

 

Виставка-пам’ять

«Війні немає забуття»

(до Дня пам’яті та примирення)

 

День пам’яті та примирення відзначають в Україні 8 травня, вшановуючи полеглих у Другій світовій війні. З цієї нагоди бібліотека-філія № 4 організувала виставку-пам'ять «Війні немає забуття». Виставка містить такі розділи:

І. 1939-1945 – пам’ятаємо заради майбутнього.

ІІ. Друга світова війна в історичній пам’яті України.

ІІІ. В книгах про миттєвості війни.

 

 

 


Книжкова експозиція

«Читання з ароматом кави»

В рамках відкриття туристичного сезону-2023 в Старому місті запрацювала Бібліоглавина. Бібліотеки-філії представили книжкову експозицію «Читання з ароматом кави» для містян та гостей нашого міста. Кава та книги – одне з найкращих поєднань у світі. Кава дарує нам чудовий аромат і бадьорість, книги - знання та натхнення, збагачує нас. Насолоджуйтесь читанням, пийте каву і отримуйте задоволення від життя.


Бесіда-застереження

«Стоп булінг!»

Тема булінгу і сьогодні залишається актуальною в нашому суспільстві. Сам термін «булінг» означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки до одного з членів колективу з боку інших його представників для того, щоб запобігти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини.

19 квітня бібліотека-філія № 4 провела бесіду-застереження «Стоп булінг!» для студентів Харчового коледжу. На заході була задіяна провідна психологія з Центру соціальних служб, яка підвищила рівень поінформованості з питань запобігання жорстокого поводження та агресивної поведінки до одного з членів колективу. Учасники заходу брали активну участь в обговоренні теми насильства серед однолітків, шукали шляхи вирішення цієї проблеми.


Творчий hand-made

«Великодень на порозі»

Великдень – одне із наших улюблених свят і чудова нагода прикрасити свій дім. 13 квітня бібліотека-філія № 4 пропонує творчий хенд-мейд «Великодень на порозі», де можна навчитися створювати тематичний великодній декор, який легко виготовити своїми руками.


 

 

Виставка-заклик

«Крок за кроком до здоров'я!»

     7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.

   5 квітня, з нагоди свята, бібліотека-філія № 4 організувала виставку-заклик «Крок за кроком до здоров'я!». На виставці представлені матеріали, які висвітлюють актуальні проблеми здоров’я людини, та її способу життя, а також книги, в яких знайдете відповіді на запитання, як лікуватися з допомогою лікарських трав та інших методів народної медицини.

 

 

 


Інтернет-мандрівка

«Світ побачений крізь книгу»

 Спілкування з книгою допомагає людині пізнавати оточуючий світ, розвиватися та вдосконалюватися. Книги  дають відповіді на безліч запитань, дарують матеріал для роздумів, пропонують кращий інтелектуальний відпочинок і політ уяви.

30 березня ми вирушили в Інтернет-мандрівку «Світ побачений крізь книгу» і поринули  у світ літературних творів різних країн. Прочитавши книги, запропоновані під час Інтернет-мандрівки, можна поміркувати над їх змістом, художньою своєрідністю, поділитися своїми враженнями, сприймати ті життєві цінності, які закарбувалися в досвіді і свідомості різних народів.

 


Виставка однієї книги

«Кайдаші – 145 років тому»

(145 років твору І. Нечуя-Левицького)

28 березня в бібліотеціфілії № 4 відбулася презентація виставки однієї книги «Кайдаші – 145 років тому» присвяченому твору І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я». Виставка розкриває характеристику головних героїв – Мотрі, Карпа, Лавріна, Омелька та Марії Кайдашів, які ретельно усвідомлюють свій внутрішній світ та змінюють риси характеру, якими їх дає нам автор. Але «Кайдашева сім'я» не втратила своєї актуальності в XXI сторіччі. 


Літературний кінопоказ

«Подорож до острова скарбів»

(140 років твору Р. Л. Стівенсона) 

27 березня в бібліотеці-філії № 4, для користувачів бібліотеки та вихованців ПК «Водограй», відбувся перегляд мультфільму «Острів Скарбів» 1989 року випуску, який знятий на одній з кіностудій Києва. Сюжет дуже близько повторює події найвідомішого роману англійського письменника Р. Л. Стівенсона. Цьогоріч роману виповнюється 140 років. Після літературного кінопоказу «Подорож до острова скарбів» молодь пройшла невеликий тест для закріплення знання твору.


Зустріч

з  Ольгою Саліпою та Віоліною Ситнік

18 березня в рамках поетичного фестивалю «Поділля OPEN» у бібліотеці-філії № 4 відбулася зустріч із сучасними українськими письменницями Ольгою Саліпою та Віоліною Ситнік.

Зустріч пройшла в теплій та невимушеній атмосфері. Талановиті письменниці зацікавили присутніх своїм баченням створення літературних образів та зарядили життєвим позитивом. Наприкінці заходу відбулася традиційна фотосесія та кожен бажаючий мав може придбати книги з автографом автора.


#Хмельниччина_читає_Шевченка_2023

Літературна вікторина

«Невмируще слово Кобзаря»

(до 209 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка)

 9 березня в Україні відзначають день народження славетного поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка. Гортаючи сторінки творчості генія, ми усвідомлюємо, що Тарас Шевченко це більше, ніж митець. Ця людина давно стала легендою. Його творчість - не просто поетичні рядки, а філософія, і мудрість. З нагоди свята, 7 березня, з метою поглиблення знань про великого майстра слова, прищеплення любові до його творчості, в бібліотеці-філії № 4 відбулася літературна вікторина «Невмируще слово Кобзаря».


Мовознавча вікторина

«Знавці рідної мови»

21 лютого Міжнародний день рідної мови, який започаткували у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. За даними цієї організації, сьогодні у світі існує близько 6 тисяч мов. В Європі під загрозою перебувають 30 мов, 13 із яких – на межі зникнення. Саме в цей день бібліотека-філія № 4 проведе мовознавчу вікторину «Знавці рідної мови», для користувачів бібліотеки та вихованців ПК «Водограй», щоб повторити і закріпити знання усної народної творчості, розвити пам'ять, увагу та виховати бажання розмовляти рідною мовою. Навчити розуміти і збагачувати рідну мову, формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб.


Виставка-портрет

«Невтомний мандрівник Ж. Верн»

Напередодні 195-річчя з дня народження великого французького фантаста Жуля Габріеля Верна, якого вважають своїм кумиром мільйони читачів у різних куточках світу, бібліотека-філія № 4 підготувала виставку-портрет «Невтомний мандрівник Ж. Верн». До вашої уваги короткий огляд творів письменника, критичних і методичних матеріалів про нього. Привабливість Жуля Верна – це його герої: активні, вольові, що борються з труднощами, благородні, волелюбні. Жуль Верн морально «не застарів» і зараз. І ось вже майже два століття хлопці та дівчата зачитуються його творами.


Відео-презентація

до Дня пам'яті Героїв Крут

«Від Героїв Крут до Героїв сьогодення»

               29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму,самопожертви, незламності молодого покоління в боротьбі за незалежність України. З нагоди цієї дати, 27 січня, бібліотека-філія № 4 представила до уваги глядачів відео-презентацію «Від героїв Крут до Героїв сьогодення».


Історичний літопис

«Соборність України – під прапором волі» 

22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві Директорія УНР урочисто оголосила Акт Злуки про об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу - соборну Україну. Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності. З нагоди цієї дати, 20 січня, бібліотека-філія № 4 підготувала історичний літопис «Соборність України – під прапором волі», в якому висвітлено січневі події 1918 та 1919 років, етапи становлення цілісної держави після багатьох століть роз'єднаності.  


Книжкова вітрина

«Вернісаж новинок»

       17 січня, бібліотека-філія № 4 до уваги своїх користувачів пропонує оригінальну книжкову вітрину з «родзинкою» «Вернісаж новинок». ЇЇ назва говорить сама за себе. На книжкових полицях стоять популярні новинки, які є основним  джерелом комплектування фонду бібліотеки, також це книги за державною програмою, благодійні акції «Подаруй бібліотеці нову книгу. Замість традиційних підрозділів книги представлені утрьох «станах»: «Читання в спеку», «Читання в дощову погоду» та «Книжкове безсоння». На ній можна знайти книги для розважального читання, гарячі новинки, книги про справжні земні почуття для втамування літературної спраги.


Книжкова виставка

«Книжковий мікс для молодих активних талановитих»

     З 14 січня, на увагу юних користувачів бібліотеки-філії № 4 чекає цікава література  з книжкової виставки «Книжковий мікс для молодих активних талановитих». У цій добірці – книги на різний смак та настрій, представлені різні жанри  від гостросюжетного детективу і романів про кохання   до містики та вигадливого фентезі.

Розділи виставки:

І. Ульотне читання для справжніх книголюбів.

ІІ. Читання допомагає у навчанні.

ІІІ. Читай! Хобі обирай.

            Запрошуємо усіх шанувальників книги до нашої бібліотеки! Сподіваємось, що в дивовижному розмаїтті творів художньої та науково-популярної літератури кожен читач, знайде собі саме «свою книгу».

 

 


Бібліопарасолька

«Книга збирає друзів»

 З13 січня для своїх юних користувачів бібліотека-філія № 4 пропонує оригінальну книжкову виставку «Книга збирає друзів». Бібліопарасолька об’єднала свій різноманітний світ книжок на будь-який смак: пригоди, фентезі, перше кохання та ін. Яскраві обкладинки, цікаві витрати, захоплюючий контент від популярних видань, які поступили до бібліотеки від Українського інституту книги. Мета: цікава молодь до читання, яке   має багато користі для людини: воно лише покращує пам'ять, розвиває фантазію, а й часто зняти СТРЕС. І нехай кожна дитина знайде час, для того щоб взяти до рук улюблену книжку і почитати!


 

Виставка-портрет

«Україна - від подиху століть до сьогодення»

 

З 10 січня в читальній залі бібліотеки-філії № 4 діє виставка-портрет «Україна – від подиху століть до сьогодення». Через матеріали, представлені на виставці, користувачі бібліотеки можуть глибше ознайомитись з історією України, її державотворенням та сьогоденням. Виставка містить літературу про знакові події та переломні моменти історії, про ключових політичних і суспільних діячів, новітніх героїв і сучасну визвольну боротьбу українців.

Розділи виставки:

І. З глибини століть.

ІІ. Шляхами козацької слави.

ІІІ. Державність омріяна поколіннями.

 

ІV. Україна в сучасному просторі.


Етно мандрівка

«Велич Різдва»

(новорічно-різдвяні свята)

Різдво - одне з головних християнських свят, яке відзначається в нашому світі. Це свято сімейне і його відзначають у вузькому колі близьких і рідних людей. 5 січня бібліотека-філія № 4 виготовила перегляд Етно мандрівка «Велич Різдва», де розповідається про традиції святкування Різдва. Як правильно оформити стіл на Святий вечір, які страви потрібно підготувати, які існували звичаї на Різдво та до яких важливих прикметників Різдва варто придивитися.


Літературний портрет

«Неймовірна мандрівка в країні Джонатана Свіфта»

(355 років від дня народження письменника) 

            Церковний діяч, великий літератор, публіцист і казкар Джонатан Свіфт у першу чергу  запам'ятався нам як автор книги «Подорож Гулівера». Своїми земляками він був визнаний, як автор злободенних памфлетів, які викривали вади англійського суспільства.

13 грудня бібліотека-філія № 4 представила відео-презентацію літературного портрету «Неймовірна мандрівка в країні Джонатана Свіфта» приурочена до 355 річчя з д. н. д. Свіфта. Презентація окреслює життєві та творчі шляхи письменника, який майстерно вживав іронію, помножену на надто гостру сатиру.


 

Книжкова виставка

«Наші права у мандрівку життя»

 6 грудня, в рамках Всеукраїнського тижня права, бібліотека-філія № 4 представила до уваги користувачів книжкову виставку «Наші права у мандрівку життя». Розділи виставки:

І. Правова освіта - правова держава.

ІІІ. Обізнаність у питаннях права – захист та впевненість у собі.

ІІІ. Правовим шляхом України.

Виставка сприятиме підвищенню рівня правової культури користувачів бібліотеки, інформованості про їхні конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації та захисту.

 

 

 


«Події, що змінили долю України»

Демонстрація тематичного відео до Дня Гідності і Свободи

 

 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади про прийняття курсу на євроінтеграцію. Указом Президента від 13 листопада 2014 року встановлено відзначення Дня Гідності і Свободи.  З цієї нагоди, 21 листопада, в бібліотеці-філії № 4 відбулася демонстрація тематичного відео «Події, що змінили долю України».


Мовознавча вікторина

«Мандрівка у країні писемності»

(до Дня української писемності та мови)

9 листопада українці у всьому світі відзначають важливе свято – День української писемності та мови. Українська мова – одна з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. 

Саме в цей день бібліотека-філія № 4 провела мовознавчу вікторину «Мандрівка у країні писемності», для користувачів бібліотеки та вихователів ПК «Водограй». Вікторина поповнить та закріпить словниковий запас, формує інтерес та виховання любові до української мови, культури та традицій, особливо в цей не легкий для України час.


Відео-презентація

«Видатний філософ і поет»

(300 років з д. н. Г Сковороди) 

Григорій Савич Сковорода — український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог. Він є найвидатнішою постаттю в культурному та літературному житті України ХVIII ст. Його називають мандрівним філософом та вважають зачинателем жанру байки. 27 жовтня бібліотека-філія № 4 представила відео-презентацію «Видатний філософ і поет» приурочену до 300 річчя з д. н. Г Сковороди. Презентація окреслює життєві та творчі шляхи філософа, як легко він вчився усьому і мав багато талантів. А твори збагатили філософську думку його та художню літературу України.


 Історичний хроноскоп

до Дня українського козацтва

«Лицарі українських степів»

Для тих, хто захоплюється історією своєї держави, кого цікавить  героїчне минуле українського війська, відомі постаті козацької доби, бібліотека-філія № 4, 12 жовтня, продемонструвала історичний хроноскоп «Лицарі українських степів". 


День відкритих дверей

до Всеукраїнського дня бібліотек 

29 вересня, перед Всеукраїнським днем бібліотека, бібліотека-філія № 4 організувала день відкритих дверей, де всі охочі мали змогу ознайомитися з ілюстрованою виставкою «Бібліотека – вікно у світ» та переглянути фотоколаж «Бібліотека в об’єктиві». Також в цей день, всі хто бажав стали користувачами бібліотеки - безкоштовно.


Відео-презентація

«У світі рідкісних професій»

Вибір професії – це складний і відповідний крок у житті кожного, тому його потрібно робити свідомо й обдумано. Професію необхідно вибирати з урахуванням своїх здібностей, інтересів, інтересів, талантів та бажань, а також на ринку праці. Сучасна молодь здобуває багато особливостей, серед них є досить незвичні. З деякими з них бібліотека-філія № 4 ознайомила своїх користувачів із відео-презентацією « У світі рідкісних професій », яка була представлена до уваги 21 вересня.